W dniach 16-19.09.2025 roku klasy ósme wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały sięna zieloną szkołę w góry – do najdłuższej wsi w Polsce – Zawoi .
Z racji majowych egzaminów postanowiliśmy wyjechać we wrześniu . Wyjazd miał na celu integrację grupy i poznanie regionu Beskidu Żywieckiego.
Wycieczka miała bogaty program i była ciekawa zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli .
Zwiedziliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau – były nazistowski obóz zagłady w Oświęcimiu . Miejsce to wywarło na wszystkich ogromne wrażenie .
Uczniowie doskonale bawili się na termach w Chochołowie , odwiedzili Zakopane , wspięli się na Halę Kamińskiego w paśmie Babiej Góry , słuchali cudownej tatrzańskiej kapeli ludowej , a ostatni dzień spędzili w Energylandii .
W międzyczasie bawili się na dyskotechach i piekli kiełbaski przy ognisku .
Wyjazd był bardzo udany , pogoda dopisała , a uczniowie wrócili w jeszcze wakacyjnych humorach do szkoły .