W dniach 21.05- 24.05. 2024 klasy szóste oraz klasa 7a wybrały się wraz z wychowawcami na 4- dniową wycieckę do Białego Dunajca.

Pierwszego dnia pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym przewodnik pokazał nam ciekawe formy skalne takie jak: Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską, Górę Koronną oraz Skały Kawalerskie. Pogoda dopisywała, dlatego wrażenia były również niesamowite.

Drugiego dnia mimo deszczu postanowiliśmy obejrzeć przepiękną Dolinę Strążyską, wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, z której rozciąga się przepiękna panorama Tatr.

Trzeciego dnia udaliśmy się do najpiękniejszej doliny w Tatrach – Doliny Kościeliskiej. Główną atrakcją była wspinaczka oraz wejście do Jaskini Mroźnej. Po zejściu z góry pojechaliśmy na spacer po Krupówkach .

W dzień powrotu również się nie nudziliśmy. Udaliśmy się  do miejscowości Sromowce Niżne skąd pontonami przepłynęliśmy po rzece Dunajec 12 kilometrów do Krościenka. Podczas spływu podziwialiśmy przepiękne widoki i mieliśmy wieeele wrażeń.

Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni. Na kolejnej wycieczce widzimy się za rok.