9 listopada klasy VI a i VIII c, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sochaczew, pojechały na wycieczkę do Experymentarium w Łodzi.

Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki, m.in. magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii. Nasi uczniowie w praktyce mogli zobaczyć, dotknąć czy wypróbować urządzenia, dzięki czemu skomplikowane prawa fizyki stały się trochę łatwiejsze. Niektórzy z wrażenia aż głowę stracili.

A do tego Kosmiczny tunel, który sprawił, że na kilkanaście sekund doświadczyliśmy uniesienia nad ziemią tracąc punkt odniesienia i dając się ponieść iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.

Następnie w fartuchach i rękawiczkach szósto- i ósmoklasiści mogli się poczuć jak chemicy podczas niezwykłych warsztatów naukowych Misz-Masz, które łączą w sobie wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Pokazują jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni.

Ostatnim punktem programu był laserowy paintball. Uczniowie przez 25 minut mieli okazję wykazać się aktywnością fizyczną, sprytem i przebiegłością, a co najważniejsze, świetnie się bawić w towarzystwie swoich kolegów z klasy.

Dziękujemy za niezwykłą dawkę przystępnej wiedzy, dobrego humoru i wspólnej integracji.