Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody, który stanowi inspirację do podejmowania działań na rzecz ochrony zasobów wodnych i podniesienia świadomości na temat roli wody w przyrodzie.

O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w lekcjach poświęconych wodzie oraz biorąc udział w konkursach tematycznych.

Wychowawcy klas młodszych wspólnie z uczniami przygotowywali pyszne wody smakowe.

Uczniowie klasy VIa przygotowywali wody podczas zajęć z biologii, a pozostali, biorąc udział w konkursie na “Najsmaczniejszą wodę smakową”, przygotowywali ją samodzielnie. Można było poznać smaki różnych wód: owocowych, warzywnych, orzeźwiających czy też rozgrzewających. Wodne pogotowie ratunkowe gasiło pragnienia wszystkich spragnionych.

W świetlicy szkolnej przedstawiane były filmy i prezentacje na temat znaczenia wody w naszym życiu oraz sposobów jej oszczędzania. Dzieci poznały liczne ciekawostki o wodzie oraz mogły przeprowadzić ciekawe doświadczenia z wodą. Wspólnie przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematem oszczędzania i dbania o wodę.

Część uczniów wzięła udział w “Quizie wiedzy o wodzie”.

Wyniki konkursów:
Najsmaczniejsza woda smakowa
1. Hubert Graszka kl. VIIIc
2. Maria Kaźmierczak i Natalia Sobieraj kl. VIb
    Lena Urbańska kl. VII
3. Adam Grzegorek kl. IVa
    Dorota Karbowiak kl. VII
Wyróżnienia: Amelia Sztygowska kl. VIb, Bruno Nowicki kl. VII i Zoja Nowicka kl. IVa
Oliwia Sadowska kl. VIb, Zuzanna Rychlińska kl. VIb.

Quiz wiedzy o wodzie.
1. Szymon Kiełbasa kl. VIIIc
2. Matylda Rogala kl. VIIIa
    Agata Tabara kl. VIIIa
3. Adam Grzegorek kl. IVa
    Maksymilian Adamczyk kl. Va
    Jakub Olejnicki kl. Va
    Amelia Sztygowska kl. VIb

Gratulujemy zwycięzcom konkursów i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz pozostałym osobom, które aktywnie włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody w naszej szkole