Spotkaniem z zawodowym żołnierzem rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej cykl zajęć pt. ”Zawody marzeń”. Raz w miesiącu naszym gościem będzie rodzic prezentujący swój zawód.

Na pierwsze zajęcia zaprosiliśmy Pana Waldemara Nowakowskiego – chorążego z pobliskiej jednostki 37 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Bielicach.Pan Waldemar opowiedział nam o zadaniach swojej jednostki, polegających głównie na osłonie wojsk i obiektów przed rozpoznaniem i uderzeniami z powietrza. Wysłuchaliśmy z zainteresowaniem na czym polega praca żołnierza oraz z jakich elementów składa się mundur wojskowy. Pan Waldemar przybliżył nam tajniki musztry wojskowej, korzystając z repliki broni. Dzieci mogły przymierzyć strój wojskowy, hełm, beret, kamizelkę. Poznały wyposażenie plecaka wojskowego oraz zasady działania maski przeciwgazowej. Pan Waldemar opowiedział nam wiele ciekawych przygód, które go spotkały podczas odbywanej służby. Dzieci miały wiele pytań do naszego gościa, z zaciekawieniem słuchały odpowiedzi. Na pewno wśród nich znajdą się przyszli żołnierze.

Składamy serdeczne podziękowania p. Waldemarowi Nowakowskiemu za udział w naszych świetlicowych zajęciach i życzymy kolejnych sukcesów w pracy zawodowej.