W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania 14 listopada 2022 roku uczniowie klas 7 i 8 wyruszyli wspólnie na pielgrzymkę do sanktuarium na Jasną Górę i do Gidel .

Pielgrzymka nasza miała charakter dziękczynno błagalny. Prosiliśmy o potrzebne łaski i natchnienie Ducha Świętego do mężnego wyznawania wiary i wybór drogi życiowej. Klasy ósme kończą już edukację w naszej szkole i przed nimi trudne decyzje wyboru szkoły.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 6.30 wyjazdem autokarem w stronę Częstochowy. Już o godzinie 9.30 zawitaliśmy u stóp matki Bożej na Jasnej Górze.  Zanim poszliśmy na Mszę zwiedziliśmy Skarbiec, gdzie znajdowało się wiele pamiątek i wot dziękczynnych wielkich Polaków, i nie tylko, za otrzymane łaski. Przespacerowaliśmy się po wałach jasnogórskich.

O godzinie 11 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą w naszej intencji odprawił, obecny z nami, nasz Ksiądz Proboszcz Jan Głuszczyk.

Po Mszy Świętej było dalsze zwiedzanie wystaw jasnogórski „Golgoty Wschodu” i obrony Jasnej Góry z najcenniejszymi pamiątkami. Była to podróż po historii Polski, aż do czasów współczesnych.

Chętni uczniowie poszli wysoko na wieżę aby w pięknym słońcu obejrzeć z góry panoramę Częstochowy i pięknych okolic.

O godzinie 13.30 pożegnaliśmy Jasną Górę.

Po krótkim posiłku w naszej ulubionej restauracji skierowaliśmy się autokarem w stronę Gidel.

Gidle przywitały nas już zachodzącym słońcem. Zaskoczyły ciszą i pięknem sanktuarium, historią cudownej figurki i niezwykłością miejsca.

To był piękny dzień. Dziękujemy za piękny czas. Cieszymy się z obecności  wychowawczyń p. Sylwii Kotlarskiej i p. Marii Jesiołowskiej oraz Księdza Proboszcza.

Uczniom dziękujemy za cudowne zachowanie , skupienie w kościele i pilnowanie czasu. Duma nas rozpierała, kiedy w sanktuariach chwalono naszą młodzież.

 

Nauczycielki religii Zofia Mechacka i Beata Kołodziejczyk