Nie ma lepszego miejsca na przekazywanie wiedzy przez naszych uczniów jak odwiedziny w przedszkolu. W piątek 9 marca grupa artystyczna udała się na spotkanie do „Słoneczka”. Wbrew teorii Mikołaja Kopernika nasze „Słoneczko” ruszyło się a cały świat na chwilę zatrzymał się.

Młodzi aktorzy porwali do zabawy przedszkolaków. Piosenka znana Maluszkom sprawiła im wiele radości. Z otwartymi buziami patrzyły dzieci na to co się dzieje.

Pani Beata Kołodziejczyk przeprowadziła wywiad z Mikołajem Kopernikiem jego mamą Barbarą i Wujem.  Dzięki temu dzieci poznały postać Mikołaja Kopernika.

Dzieci czekały na tą wizytę. Każda sala w przedszkolu zamieniła się we wspaniały kosmos. Starsza grupa Sówek miała nawet kosmiczne opaski.

Na zakończenie spotkania Mikołaj Kopernik rozdał dzieciom swój portret do pokolorowania. Dzieci miały z niego zrobi w swoim przedszkolu również wystawę 100 twarzy Kopernika.

Ważna sprawa. Młodzi słuchacze wkrótce przybędą do naszej Szkoły jako uczniowie. Przybliżenie postaci naszego Patrona to ważny element w adaptacji do nowej rzeczywistości.

Kiedy spotkanie się zakończyło wszystko wróciło do normy. „Słoneczko” zatrzymało się, a świat ruszył a w nim my.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Kotlarskiej za przygotowanie młodych aktorów.

Relacje z Przedszkola „Słoneczko” można obejrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/pnsloneczko/videos/2235109273543967

https://www.facebook.com/pnsloneczko/videos/9148705171871352