W czerwcu 1961 roku  podczas  9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ustalono, że 27 marca każdego roku w rocznicę otwarcia Teatru Narodowego w Paryżu obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Teatru.
Obchody  mają na celu uświadomienie  opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji  w życiu codziennym,  wzmocnienie przyjaźni i więzi międzyludzkich oraz zwiększenie wiedzy o teatrze.

W tym roku  uczniowie kl. 4 – 8 naszej szkoły, by upamiętnić ten dzień wzięli udział w konkursie wiedzy o teatrze. Przygotowały go i przeprowadziły  dla swoich kolegów i koleżanek  dwie uczennice kl. VII – Hania Królik i Lena Urbańską pod opieką p. Malwiny Majchrzak. Każdy uczeń, który dobrze odpowiedział na pytania otrzymywał znaczek z logo  tej akcji. Samodzielnie zaprojektowany przez siódmoklasistki. Uczestnikom i organizatorom takie obchody tego wydarzenia bardzo się podobały. Pytania czasami były łatwe, innym razem trudniejsze, ale wszyscy wspaniale się bawili. W akcję włączyli się również nauczyciele, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę o teatrze. W sali klasy VII dziewczynki przygotowały gazetkę o historii teatru i uzupełniły ją pięknymi zdjęciami z różnych przedstawień teatralnych oraz znanych budynków teatrów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie kl. VII przygotowują przestawienie „Zemsta” na podstawie utworu Aleksandra Fredry. Najprawdopodobniej spektakl zostanie zaprezentowany społeczności szkolnej w maju 2023 r.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.