MAGICZNY DZIEŃ DZIECKA


W środę  29.05.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka.

Był to dzień inny niż wszystkie, dzień zabawy i beztroski. W tym dniu zamiast zajęć dydaktycznych, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: występ znanego w całej Polsce, między innymi z programu „Mam Talent” iluzjonisty „Pana Buźki”, koncert zespołu muzycznego „Wesołe Nutki”, pokazy akrobatyczne „Zone of Acrobatics”, występy taneczne dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”, występy grup tanecznych „Wonder Dance”, pokazy grupy „Mata Leao Jiu Jitsu”, pokazy „Karate Klubu Sochaczew”, animacje dla dzieci z „Różowymi okularami”, „Zlot nietypowej motoryzacji”, na którym zarówno fani klasycznych jak i nowoczesnych maszyn mogli nacieszyć oko. Dużym powodzeniem cieszyły się konkurencje w języku angielskim, przygotowane przez szkołę językową Early Stage. KGW Bronisławy-Kąty „Ale Babki” przygotowało zabawy, popcorn i watę cukrową. Dmuchańce, skakańce i inne szaleństwa zapewniły dzieciom mnóstwo frajdy, a jednocześnie stały się wspaniałą formą aktywności na świeżym powietrzu.

Był też czas na odpoczynek, podczas którego wszystkie dzieci mogły   posilić  się kiełbaską z grilla, napić się soku. Na dzieci czekały też smakowite niespodzianki, lody, jogurty, mnóstwo wypieków: ciast, ciasteczek i babeczek przygotowanych przez Rodziców naszej szkoły. Po uśmiechniętych twarzach dzieci i ich opiekunów widzieliśmy, że wszystkie atrakcje spełniły oczekiwania i przyniosły wiele radości.

Ten dzień nie byłby tak wspaniały bez pomocy ludzi dobrej woli. W tak dużym przedsięwzięciu wsparło nas wiele firm i instytucji: Bakoma, Oreco, Tęczowy Ogród, restauracja Celavi, KGW „Ale Babki”, Zespół Muzyczny Wesołe Nutki, Wonder Dance Maciej Dobak, Karate Klub Sochaczew, Zone of Acrobatics, Mata Leao Jiu Jitsu Sochaczew, Early Stage Sochaczew, firma Iglotex oraz firma Fanex. Kosz pełen cukierków ufundował pan Arkadiusz Wódka – radny powiatu sochaczewskiego.

Wsparcie finansowe otrzymaliśmy od sołectw: Kąty, Władysławów, Bronisławy, Rozlazłów i miło było nam gościć sołtysów tych wsi pana Marcina Szymańskiego – który swoimi niesamowitymi motocyklami woził dzieci i gości, pana Sylwestra Sejdaka – sołtysa wsi Bronisławy, panią Iwonę Dąbrowską – sołtysa wsi Władysławów i panią Józefę Offerczak – sołtysa wsi Rozlazłów.

Czas spędził z nami także pan Dariusz Krupa – wójt gminy Sochaczew, który odwiedził nas tego dnia i uczestniczył w naszym święcie.

Dzień Dziecka w naszej szkole był jednym z najbardziej kolorowych i radosnych dni. Dzięki naszej Radzie Rodziców i szczodrym sponsorom przenieśliśmy się do pięknego, przepełnionego szczęściem i uśmiechem miejsca, jakim stała się w tym dniu nasza szkoła w Kątach. 

Janusz Korczak powiedział, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” . Dziękujemy Wam Wszystkim za to, że nasze dzieci poczuły się wyjątkowo, a nasi goście i najbliżsi mogli stać się częścią naszej szkolnej społeczności.

To był piękny czas, szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…

  

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom

beztroskich, słonecznych dni, wiele radości i uśmiechu na twarzy

oraz spełnienia marzeń!


I zapraszamy do fotorelacji z Magicznego Dnia Dziecka
przy Szkole Podstawowej w Kątach – 29 maja 2024 r.
sukcesywnie będziemy dodawać kolejne zdjęcia z naszej imprezy

https://drive.google.com/drive/folders/12Ud5Qupml2JHYFj2pGsDja5v-TT5YIaV?usp=sharing