22 kwietnia corocznie na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klasy IVa i VIa wraz z p. Justyną Stradzą przygotowali przedstawienie pt. “Nasza Ziemia”. Wspólnie z bohaterami przenieśliśmy się najpierw do świata, w którym środowisko zostało zanieczyszczone w wyniku działalności człowieka.

SOS – to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
SOS – ratujmy siebie sami
SOS – do siebie wysyłamy
                                                                   “Moja Planeta” M. Jeżowska

Słowa tej piosenki towarzyszyły nam podczas całego występu. Na szczęście bohaterowie uświadomili nam, jak ważna jest ochrona środowiska i dzięki temu mogliśmy przenieść się do krainy, w której każdy dba o przyrodę.

Głównym celem przedstawienia było zwrócenie uwagi na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i zachęcenie do wspólnego działania na rzecz naszej planety.

Poprzez organizowanie licznych działań ekologicznych w naszej szkole: począwszy od konkursów, przedstawień czy też sadzenia roślinek, chcemy motywować uczniów do aktywnego w nich uczestnictwa, tym samym wpajając nawyk dbania o otaczającą nas przyrodę.

Lubimy angażować się w projekty ekologiczne, które pozwalają nam promować zdrowy, ekologiczny styl życia. Chcemy i możemy zmieniać świat na lepsze, bo jesteśmy świadomi, że każda duża zmiana zaczyna się od nas samych i od naszego podejścia do różnych spraw.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/V2QJzD1gmJNafGzf8