We wtorek, 7 czerwca 2022 r. uczniowie kl. VI i VIIc ze Szkoły  Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach pod opieką p. Malwiny Majchrzak, p. Marii  Jesiołowskiej i p. Małgorzaty Kiciak wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było zwiedzenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi wraz z nowo otwartym Orientarium.

Uczestnicy zebrali się o godzinie 8.00 przed szkołą, by o 8.10, po sprawdzeniu listy obecności, wyruszyć do Łodzi. Około 2 h podróż minęła bez żadnych utrudnień, przed Zoo zastaliśmy tłumy chętnych do zwiedzania tego obiektu, dlatego musieliśmy trochę poczekać, by tam wejść. Czas wykorzystaliśmy na miłe rozmowy we własnym towarzystwie oraz sprawy organizacyjne.

W łódzkim Zoo zobaczyliśmy faunę i florę Azji południowo-wschodniej, największego słonia indyjskiego w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki. To tylko część atrakcji, które można podziwiać w tym obiekcie.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Manufaktury na regeneracyjny posiłek,
a następnie odwiedziliśmy kręgielnię, gdzie rywalizowaliśmy ze sobą na torach i miło spędzaliśmy czas. W tym czasie pogoda się popsuła i zaczął padać deszcz.

Pożegnaliśmy deszczową Łódź i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
W autokarze dzieliliśmy się wrażeniami z Zoo i  oglądaliśmy nasze zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom wycieczka się podobała i z chęcią pojechaliby na nią jeszcze raz. Zwiedzanie łódzkiego Zoo gorąco polecamy każdemu bez względu na jego wiek.

Uczestnicy