Herbata jest tak popularnym napojem, że doczekała się nawet swojego święta! I my postanowiliśmy wspólnie uczcić jej dzień. Czarna, zielona, a może…niebieska? Rodzajów i właściwości herbat jest mnóstwo. Podczas wspólnego oglądania filmów i prezentacji dowiedzieliśmy się skąd pochodzi, w jaki sposób jest parzona, jakie ma właściwości. Dzieci z niecierpliwością czekały na najciekawszą część spotkania, a mianowicie degustację różnych herbat. Pojawiły się herbatki owocowe z różnych stron świata, rozgrzewające, ziołowe, przygotowane nie tylko na ciepło, ale również na zimno.

„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje.
Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi.
Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.”

Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Każdy po wypiciu naparu, musiał odgadnąć smak herbaty. Degustacja i zabawa w odgadywanie smaków wszystkim przypadła do gustu.

Podsumowaniem naszych zajęć był konkurs plastyczny pn. “Magiczny kubek herbaty”. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie swojego wymarzonego kubka lub filiżanki z ulubioną herbatką. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Dzień herbaty okazał się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przy kubku pysznego napoju.