W piątek, 19 listopada 2021 r. uczniowie klasy VI i VIIb  pod opieką pani Malwiny Majchrzak, pani Agnieszki Milczarek, pani Izy Sadowskiej oraz pani Małgorzaty Lenart udali się na wycieczkę do  Teatru Capitol  w Warszawie na przedstawienie  „Friends”.

Był to musical opowiadający o stereotypach panujących w środowisku szkolnym. Lara i Michael  pochodzą z rodzin, które bardzo różnią się od siebie. On jest biedny, a ona bogata. Bohaterowie w piękny sposób ukazali wartości na jakich powinny się opierać relacje międzyludzkie. Hejt, obmowa i bogactwo zostają pokonane przyjaźnią, miłością
i przebaczeniem.  Temat ten jest bardzo aktualny we współczesnym świecie. Młodzi ludzie często nie radzą sobie z brakiem tolerancji i nie chcą lub nie potrafią pokonywać trudności.
Lara i Michale ukazali co jest prawdziwą wartością. 

Przedstawienie było pełne emocji i wzruszających piosenek. Młodzi artyści cudownie śpiewali, a także energicznie i efektownie tańczyli. Oglądaliśmy występ z ciekawością,
i  w  skupieniu.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami oraz wykład na temat tolerancji wśród rówieśników w szkole. Musical „Fiends” wspiera program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.  

Pełni wrażeń i refleksji wyszliśmy z teatr, by  udać się na posiłek w McDonald’s.
Przy stole rozmawialiśmy na różne tematy oraz dzieliliśmy się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia.  Następnie opuściliśmy „płaczącą tego dnia” Warszawę i w wyśmienitych humorach ok. godz. 14.20 wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ oprócz obcowania ze sztuką, mogliśmy miło razem spędzić czas.
        Dziękujemy Gminie Sochaczew za sfinansowanie wyjazdu w ramach funduszu rozwiązywania problemów alkoholowych.  

 

Maria Kołodziejczyk i Lena Urbańska z kl. VI