21 października klasy VIII wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej trasy był seans filmowy w Cinema City Arkadia. Obejrzeliśmy film pt. “Orlęta. Grodno ‘39”, który został poprzedzony wideo – lekcją, przygotowaną specjalnie dla uczniów.

“Orlęta. Grodno ‘39” to nie tylko dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, ale również opowieść o dorastaniu w trudnych czasach. Dla uczniów była to lekcja historii, która na pewno na długo utkwi im w pamięci.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki był paintball leśny na terenie Fortu Blizne – jednego z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, wybudowanego w latach 80. XIX wieku. Paintball jest grą drużynową uczącą komunikacji w grupie, odpowiedzialności za siebie i za swoich kolegów, poprawia sprawność ruchową i kondycję fizyczną. Jest zdrową i bezpieczną formą aktywności na świeżym powietrzu.

Uczniowie, pod czujnym okiem najstarszego trenera paintballu w Polsce, członka Warszawskiego Klubu Paintballowego “Ała Ała” Pana Pawła Kikonia toczyli rozgrywki: wytrwale walczyli o zdobycie flagi i zwycięstwo dla swojej drużyny.
Po skończonej grze, zadowoleni, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.